A mezei futás is jól megy a GEAC-nak

A mátyásföldi repülőtéren jártak a GEAC-os atléta palánták, ahonnan senki sem ment haza üres kézzel. November 15-én, Budapesten rendezték a Sport XXI. utánpótlásprogram mezei futó fordulóját, ahol az U11-es korosztály számára fiúknak és lányoknak is 1200 méter volt a táv, míg az U13-as versenyzőknek 1500 métert kellett teljesíteni a sportrepülőtér területén. A programot az U11-es fiúk kezdték, ahol a GEAC csapata összesítésben a második helyen végzett. A csapat tagjai: Gyurán Ádám (egyéni 2. hely), Makádi Márk, Pellegrini Alessandro, Rácz-Szabó Hunor és Almási Krisztián. A lányoknál is volt öröm, hiszen ők is a második helyen végeztek a következő részvevőkkel: Ábrahám Zsófi, Hollókői Szofi, Menyhárt Viola és Mihály Deborah.

Az U13-as korosztályban már nagyobb létszámmal képviseltette magát a gödöllői csapat. A fiúknál kettő csapat, a lányoknál három csapat indult. A fiúknál a dobogó alsó két fokára állhattak fel a gödöllői fiatalok. A harmadik helyezett csapat: Bobos Ádám, Szabó Emil, Zimányi Norbert és Krakóczki Bence. Ezüstérmet szerzett Kiss Ágoston, Menyhárt Olivér, Lesták Krisztián és Sebe László. A lányoknál a három csapatból kettő is érmet szerzett, ötödik lett a Pauló Nóra, Vancsó Noémi, Nagy juli, Pálházy Nóra négyes, akik egy matricával és egy csokival gazdagodtak a futás után. Bronzérem büszke tulajdonosa lett: Pellegrini Lilianna, Vancsó Enikő, Demeter Korina, Pénzes Dóra. Bajnokcsapatnak mondhatja magát az Ábrahám Zita, Lőkös Laura, Szentgáli-Varga Villő, Daróczi Petra csapat, mindegyik fiatal hölgy nyakában aranyérem lógott az eredményhirdetés után. Minden gödöllői fiatal nagyon lelkesen és önmagát is legyőzve küzdötte végig a hosszabb távokat, kitartásukról is biztosítva edzőiket.

A büszke edzők: Gadanecz György, Kovács Zoltán és Kovács Gábor Krisztián.